Czy kobiety podnieca BDSM?

2020-11-11

Wywołuje niemałe kontrowersje, niezmiennie intrygując i prowokując kolejne pytania – BDSM. Dlaczego podnieca tak wiele osób i czy kobiety są nim zainteresowane w takim samym stopniu jak mężczyźni? Przekonaj się, że miłośników i miłośniczek BDSM jest więcej niż może się wydawać oraz dowiedz się, co sprawia, że kinkowy seks jest tak podniecający.  

Dlaczego BDSM może podniecać? Kogo kręci kinkowy seks?

UprzążPytanie, dlaczego BDSM podnieca kobiety to efekt istniejącego w naszej kulturze przekonania, że z seksu nie należy czerpać przyjemności, ponieważ służy przede wszystkim prokreacji. To również zaskoczenie wywołane myślą, że kobiety mogłyby chcieć dominacji w relacji z mężczyzną – nawet jeżeli miałoby to dotyczyć wyłącznie sfery seksualnej. Tymczasem tym, co kobiety uwielbiają w BDSM, jest między innymi poczucie wolności, które wykracza poza erotyczne doświadczenie. Kasia często spotyka się z brakiem zrozumienia ze strony znajomych.

Wiele osób myśli, że tym, co kobiety kochają w BDSM, jest chęć doświadczenia przemocy – nie odróżniają zabawy w seksie od rzeczywistości, co zawsze dziwi mnie tak samo. BDSM nie wiąże się z żadnym nadużyciem władzy. To sposób na poczucie maksymalnej wolności, zapomnienie o tym, co było i o tym, co będzie. BDSM pozwala mi być tu i teraz.

Problem ze zrozumieniem, dlaczego BDM może podniecać, wynika również z przekonania, że skoro ja lubię romantyczny seks, to z pewnością wszyscy inni też go lubią – nastrojowy seks to popkulturowa klisza utrwalana między innymi w komediach romantycznych. Ankę podnieca ostrzejszy seks, który na dużym ekranie pojawia się znacznie rzadziej.

Odczuwam intensywne podniecenie dopiero wtedy, gdy mój partner mocniej chwyci mnie za włosy lub klepnie mnie w tyłek. W łóżku chętnie wykorzystujemy akcesoria BDSM, które doskonale podkręcają temperaturę w łóżku. Lubię ból, ale wiem, że nie każdego kręcą takie klimaty. 

Może być też tak, że to, co jednego dnia podnieca mężczyznę w BDSM, drugiego dnia będzie kręciło kobietę – takie osoby określane są mianem switches. Agnieszka zmienia rolę dopiero wówczas, gdy zaangażuje się w daną relację.

W środowisku BDSM nie ma miejsca na nudę. Są osoby, które zawsze odgrywają uległą lub dominującą rolę, ale nie zawsze tak jest. Na początku zawsze dominuję, ale jeżeli relacja robi się poważniejsza lub po prostu zaczyna się budować między nami więź, wtedy pojawia się we mnie ochota na bycie uległą. I wtedy to właśnie ta rola sprawia mi przyjemność.

Ze względu na stygmatyzację, z jaką wiąże się jakiekolwiek zainteresowanie tematem BDSM, wiele kobiet wstydzi się tego, że podnieca je kinkowy seks. Pojawia się obawa, że jest to coś złego i nienaturalnego – niesłusznie, ponieważ BDSM nieodłącznie wiąże się ze świadomą zgodą na seks, szacunkiem do swoich partnerów, zaufaniem i szczerymi rozmowami. Z czymś, czego często w "standardowym" seksie brakuje. Zuza wprost mówi o odczuwanym lęku.

Mam 19 lat i podnieca mnie oglądanie BDSM, ale czasami zastanawiam się, czy jest w tym coś złego, czy to normalne. Boję się, że to wpłynie na moje życie seksualne w przyszłości. 

Jest wiele powodów, dla których kobiety uwielbiają BDSM – od możliwości przejęcia władzy w związku, przez ciągłą niepewność lub chęć bycia kontrolowaną. Żaden z nich nie jest zły czy nienaturalny. Kobiety, podobnie jak mężczyźni, mają różne upodobania seksualne i dopóki nie wiążą się one z cierpieniem lub krzywdą drugiej osoby, to wszystko jest ok. 

BDSM a zdrowie psychiczne

Zestaw do krępowaniaNie istnieją żadne badania naukowe omawiające zależność między BDSM a zdrowiem psychicznym, które potwierdzałyby szkodliwy wpływ kinkowego seksu na ludzi. Czy bielizna erotyczna lub erotyczne opaski i maski na oczy w sypialni są czymś niepokojącym? No nie. Czy wibratory erotyczne dla kobiet lub lubrykanty silikonowe są czymś niebezpiecznym? Zdecydowanie nie – co więcej, pozwalają eksplorować własną seksualność. Podobnie jest z kinkowym seksem. Co w takim razie podnieca mężczyzn i kobiety w BDSM

  • Element zaskoczenia – podczas gry seksualnej miłośnicy BDSM dostarczają ciału porządną dawkę adrenaliny.
  • Poddanie się władzy – akcesoria BDSM podkręcają atmosferę w sypialni, ale poczucie pełnej zależności od drugiej osoby, dla niektórych jest przeżyciem doskonałym.
  • Całkowita kontrola – tym, co niektóre kobiety kochają w BDSM jest możliwość przejęcia władzy nad partnerem. Część kobiet robi to tylko w łóżku, część również w życiu codziennym. W tej kwestii nie ma reguły. 

Podsumowanie

Kwestia BDSM, zdrowia psychicznego i tego, dlaczego niektórych podnieca ostry seks budzi wątpliwości, choć nie powinna – dyskryminacja ze względu na bycie częścią społeczności BDSM jest niezgodne z prawami człowieka, które uznają między innymi ONZ oraz WHO. Pary BDSM czerpią przyjemność, między innymi doświadczając ból podczas seksu i przyjmując określone role w sypialni, ale przecież nie tylko dlatego. Tak naprawdę tym, co kobiety i mężczyźni kochają w BDSM jest możliwość realizowania swoich pragnień seksualnych – pomaga w tym również nasz sex shop

Zobacz także: