Jak opóźnić wytrysk? Jakie tabletki na przedwczesny wytrysk?

2021-03-31

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak opóźnić wytrysk, nie znając źródła problemu – świadomość przyczyn, które stoją za przedwczesną erekcją, pomaga podjąć odpowiednie kroki. Przedwczesny wytrysk to zaburzenie funkcji seksualnych, które wiąże się z licznymi frustracjami i poczuciem, że się zawiodło swoją partnerkę. W związku z tym podpowiadamy, jak opóźnić wytrysk za pomocą sprawdzonych sposobów oraz co zrobić, jeśli problem utrzymuje się przez dłuższy czas.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Jak opóźnić wytrysk? Jakie tabletki na przedwczesny wytrysk?Przedwczesny wytrysk to przypadłość, z którą zmaga się wielu mężczyzn, jednocześnie zastanawiając się, jak leczyć taki problem. Warto jednak zacząć od podstaw. Dzięki zrozumieniu, co to jest przedwczesny wytrysk, łatwiej będzie Ci pracować nad erekcją i podjąć odpowiednie kroki takie jak konsultacja z lekarzem. Mowa o zaburzeniu funkcji seksualnych, które polega na braku kontroli nad ciałem – do przedwczesnej erekcji może dojść jeszcze przed stosunkiem lub krótko po jego rozpoczęciu. Przyczyną problemu mogą być:

  • stres – zarówno tymczasowy (związany np. z pracą), jak i długotrwały (w przypadku przewlekłego stresu warto sięgnąć po pomoc specjalisty),
  • brak regularności w życiu seksualnym (długie przerwy między stosunkami),
  • nadpobudliwość seksualna, charakterystyczna dla osób, które rozpoczynają współżycie,
  • zaburzenia nerwicowe, depresja,
  • lęk przed ciążą i odpowiedzialnością związaną z ojcostwem,
  • presja bycia męskim i zawsze w pełni sprawnym.

Za przedwczesny wytrysk może odpowiadać również przerost prostaty, zaburzenie erekcji, infekcja dróg moczowych lub problemy z tarczycą – każdy z tych przypadków należy skonsultować z lekarzem specjalistą, który powie, jak leczyć problem. To ważne, ponieważ często za trudności z erekcją odpowiada kilka czynników jednocześnie. Pamiętaj też, że wytrysk i orgazm nie są tym samym.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Wiele osób zmagających się z przedwczesnym wytryskiem, zastanawia się, jakie tabletki stosować – nie zawsze jednak najlepszym rozwiązaniem jest leczenie farmakologiczne. Musisz wiedzieć, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak leczyć przedwczesny wytrysk. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie, co pozwala dostosować metodę do potrzeb danej osoby. W przypadku długotrwałych problemów z erekcją konieczna jest konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje Cię na dalsze badania, do odpowiedniego specjalisty lub na psychoterapię – stres jest bowiem jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń funkcji seksualnych.

Możesz jednak zastanawiać się, jak leczyć przedwczesny wytrysk farmakologicznie. Na rynku są dostępne środki na opóźnienie wytrysku takie jak suplementy diety, których skład często bazuje na naturalnych składnikach. Są to tabletki bez recepty, natomiast innym rozwiązaniem jest lek Priligy, a więc lek na receptę zawierający substancję czynną dapoksetynę. Jego działanie polega na opóźnieniu aktywności transporterów serotoniny, która odpowiada za regulację erekcji. O tym, czy konieczne jest leczenie farmakologiczne, powinien zadecydować lekarz.

Przedwczesny wytrysk – jakie suplementy warto stosować?

Wiesz już, co to jest przedwczesny wytrysk, oraz jak można go wyleczyć farmakologicznie – pora na inne metody opóźniania erekcji. Warto wypróbować kosmetyki erotyczne takie jak żele, spraye i kremy, które umożliwiają kontrolę orgazmu oraz wytrysku, a także przedłużenie stosunku seksualnego. Preparaty tego typu zawierają najczęściej lidokainę, która działa jak środek znieczulający członka. Dobrze więc poczekać aż żel się wchłonie lub założyć dodatkowo prezerwatywę, aby nie znieczulić również partnerki.

Przedwczesny wytrysk można również opanować za pomocą ćwiczeń. Jak trenować swojego penisa? Zadbaj o zdrowy tryb życia i kondycję fizyczną, a także zrezygnuj z używek – wbrew pozorom alkohol negatywnie wpływa na potencję, przez co może pojawić się problem z opóźnieniem wytrysku. Warto również zaopatrzyć się w gadżety erotyczne. Szczególnie polecamy pierścienie erekcyjne, dzięki którym możesz trenować członka – jeśli zaburzenia wytrysku są tymczasowe, możesz w ten sposób wzmocnić erekcję i wydłużyć stosunek. Pamiętaj jednak, że zabawki erotyczne nie zastąpią kontaktu z lekarzem.

Możesz również przetestować ćwiczenia metodą start-stop – najlepiej podczas masturbacji. Polega ona na przerwaniu pieszczot w momencie, kiedy czujesz zbliżający się wytrysk, aby po kilku głębszych oddechach wrócić do przerwanej czynności. Udoskonaleniem metody start-stop jest metoda uciskowa – w momencie nadchodzącej erekcji, trzeba ścisnąć penisa poniżej żołędzi, co uniemożliwia wytrysk.

Podsumowanie

Pytanie, jak opóźnić wytrysk, jest pierwszym krokiem do tego, by poradzić sobie z frustrującym zaburzeniem. Pamiętaj, że tylko specjalista będzie w stanie Ci powiedzieć, jak leczyć zaburzenie w Twoim przypadku. Jeśli jednak zmagasz się z problemem od niedawna i czujesz, że to efekt nadmiernego stresu, spróbuj stosowania bezpiecznych dla zdrowia suplementów, opisanych w artykule ćwiczeń lub gadżetów erotycznych.