Jak urozmaicić seks – koniec z nudą w łóżku

2021-03-31

Wkrada się niepostrzeżenie i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się, jak urozmaicić seks – rutyna jest towarzyszką wielu stałych związków. Pierwszym krokiem powinna być szczera rozmowa, dzięki której zbliżycie się do siebie i poznacie swoje aktualne potrzeby. To dla wielu osób będzie trudne zadanie, ale to ważna część przełamywania rutyny w łóżku. Dzięki temu unikniecie szukania sposobów, jak urozmaicić seks po omacku, nieporozumień i niepotrzebnych domysłów. Sprawdź, co poza rozmową pozwala poprawić życie intymne.

Sprawdź nowe pozycje seksualne

Jeśli nie wiesz, jak urozmaicić życie w łóżku, zastanów się, jak kochaliście się do tej pory. Większość par korzysta naprzemiennie z kilku pozycji i to jest normalne. Co więcej, jest to również zrozumiałe – nie każdy ma potrzebę eksperymentowania i czuje się na siłach. Wiele osób po prostu lubi się kochać w taki a nie inny sposób i to jest w porządku. Może być jednak inaczej – nuda w łóżku wynika właśnie z tej monotonii i chcesz spróbować czegoś nowego. Jeśli myślicie z partnerem_ką podobnie, poszukajcie inspiracji w sieci. Nie musisz od razu kupować kamasutry i praktykować jogi, aby rozciągnąć każdą część ciała, jednak nowa pozycja, nawet najprostsza, jest odpowiedzią na pytanie, jak urozmaicić życie łóżkowe.

Używaj lubrykantów i żeli intymnych

Lubrykanty i żele odpowiadają nie tylko za prawidłowe nawilżenie, ale mogą wzmocnić doznania. Jak urozmaicić życie małżeńskie (bądź partnerskie) za pomocą lubrykantu? Zacznij grę wstępną od masażu partnera_ki – możesz masować plecy, piersi, stopy oraz miejsca intymne. To świetny sposób na budowanie bliskości w związku. Czasem magiczne metody na nudę w sypialni są niepotrzebne, a zadbanie o potrzeby drugiej osoby i okazanie jej zainteresowania. Masaż żelem intymnym jest pięknym dowodem miłości.

Wykorzystaj gadżety erotyczne

WibratorJako sklep erotyczny nie możemy nie wspomnieć o gadżetach. Zabawki nie zastąpią oczywiście szczerej rozmowy, ale jeśli wspólnie dojdziecie do wniosku, że wibrator, pierścień na penisa lub kajdanki pomogą Wam przełamać nudę w łóżku, to warto poeksperymentować. W naszym sklepie znajdziesz:

  • wibratory dla kobiet oraz par,
  • gadżety produkowane z myślą o parach – wibrujące dilda, pierścienie na członka, masażery, wibratory sterowane za pomocą urządzeń mobilnych (idealne w czasie rozłąki),
  • akcesoria takie jak kajdanki, opaski na oczy, piórka do masażu, czy koraliki analne.

Pamiętaj, że nie naprawisz związku za pomocą gadżetów erotycznych – możesz jednak poprawić życie intymne i odkryć nowy wymiar przyjemności wspólnie z partnerem_ką. Zabawki umożliwiają lepsze poznanie ciała, odkrywanie stref erogennych oraz intensywniejsze wrażenia.

Załóż bieliznę erotyczną

Ten punkt nie dotyczy wyłącznie kobiet – mężczyźni również mogą się ubrać w coś specjalnego do łóżka. Bielizna erotyczna damska to dzisiaj szeroki wybór stringów, majtek, nasutników oraz pończoch, dzięki którym kobieta poczuje się seksowna i pewniejsza siebie. Jeśli nie wiesz, jak urozmaicić związek, ale nie chcesz używać gadżetów, warto sprawić sobie komplet bielizny erotycznej. Niepozorna zmiana stroju może podnieść temperaturę w sypialni lub w jakimkolwiek innym miejscu – możesz w takiej bieliźnie iść do biura lub do pracy i wysłać partnerowi_ce pikantną wiadomość.

Wyjdź z sypialni

Bielizna erotyczna damska Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze – odpowiedzią na pytanie, jak poprawić życie intymne, jest zmiana miejsca, czyli opuszczenie sypialni. Seks na stole w kuchni, pod prysznicem lub w salonie to miła odmiana od łóżkowych klimatów. Chodzi o inne otoczenie i wyrwanie się z dotychczasowej rutyny. Możecie kochać się w ulubionej pozycji i przy tej samej muzyce, ale opuszczenie sypialni wiąże się z ekscytacją, która jest zaprzeczeniem nudy.

Pozwól sobie na fantazje

Fantazje erotyczne są całkowicie normalne i nie zawsze świadczą o tym, że czegoś brakuje Ci w związku. Wiele osób woli zachować fantazje dla siebie i to jest ok, ale jeśli zastanawiasz się, jak urozmaicić seks, jesteś gotowy_a na coś więcej niż przeżywanie fantazji w wyobraźni, możesz wprowadzić je do sypialni. Pamiętaj jednak, żeby zrobić to po wcześniejszej rozmowie z bliską Ci osobą – oboje musicie być na to gotowi. Twoja fantazja seksualna może być też tylko pretekstem do przełamania nudy w łóżku.

Podsumowanie

Niemal każda para staje przed pytaniem, jak urozmaicić życie w łóżku – potrzeba zmiany pojawia się naturalnie i nie zawsze oznacza nadchodzący koniec związku. Próbowanie nowych rzeczy w seksie przypomina smakowanie nowych potraw. Powinno być więc ekscytujące i przyjemne, choć czasem może się wiązać z małym rozczarowaniem. To właśnie dlatego, jeśli szukasz sposobu na to, jak urozmaicić życie łóżkowe, zmiana powinna się zacząć od szczerej rozmowy – bez wstydu i tajemnic. Dzięki temu lepiej zrozumiecie swoje potrzeby, a często także jest to okazja, by przekonać się, że nasze podejrzenia były bezzasadne. Wówczas nie pozostanie Wam nic innego, jak zamówić niezbędne akcesoria w sklepie erotycznym.