Jakie zabawki wybrać do seksu analnego?

2021-01-07

Niezależnie od tego, jakie zabawki do seksu analnego wybierzesz, musisz poznać kilka faktów na temat takich gadżetów jak koraliki analne, masażery prostaty czy korki analne. Dzięki temu nie tylko świadomie podejmiesz decyzję, ale łatwiej będzie Ci rozpocząć przygodę z seksem analnym, jeżeli jesteś osobą początkującą. Gadżety erotyczne pomogą Ci zwiększyć odczuwaną przyjemność, ale doskonale sprawdzą się również jako urozmaicenie dotychczasowego życia seksualnego. Przekonaj się zatem, jakie akcesoria do seksu analnego są dostępne na rynku i czym się kierować, by wybrać te najlepsze.

Rodzaje zabawek do seksu analnego

Zanim zdecydujesz, jakie zabawki do seksu analnego zamówisz w naszym sklepie, opowiemy Ci o tym, dla kogo produkowane są tego rodzaju gadżety. Koraliki i korki analne oraz masażery prostaty to akcesoria przeznaczone dla osób każdej płci i orientacji seksualnej, które umożliwiają stymulację trudniej dostępnych stref erogennych w bezpieczny sposób. Zabawki analne kobietom zapewniają intensywniejsze doznania, wzmocniony i wydłużony orgazm, natomiast dla mężczyzn stosunek analny z odpowiednio dobranym gadżetem oznacza wzmocnioną erekcję oraz lepsze ukrwienie i funkcjonowanie prostaty. Wśród najpopularniejszych akcesoriów znajdziesz:

  • koraliki analne – połączone ze sobą i stopniowo zwiększające się elementy, które zakończone są uchwytem, zapewniającym bezpieczeństwo,
  • masażery prostaty – gadżety o wyprofilowanym kształcie, które łatwo docierają do męskiego punktu G, dostępne w wersji wibrującej i niewibrującej,
  • korki analne – doskonałe dla początkujących kobiet i mężczyzn, mają podłużny, kulisty lub stożkowaty kształt zakończony szerszą podstawą, co uniemożliwia przedostanie się gadżetu w głąb odbytu.

Zastanawiając się, jakie akcesoria do seksu analnego kupić, zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane – powinien być łatwy do utrzymania w czystości, a więc mieć niskoporowatą strukturę. Z tego względu najlepsze zabawki do miłości analnej produkowane są z silikonu, stali lub szkła borokrzemowego. 

Koraliki analne

Korki analneKoraliki analne cieszą się popularnością ze względu na charakterystyczną budowę, która dostarcza intensywnych doznań podczas powolnego wprowadzania gadżetu do odbytu. Koraliki wyjęte podczas orgazmu, wzmocnią go i przedłużą – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie zamawiaj koralików połączonych sznurkiem z nylonu, ponieważ to uniemożliwia utrzymanie prawidłowej higieny. Poszczególne elementy powinny być połączone gładkim, łatwym w czyszczeniu materiałem, np. silikonem. Dzięki temu unikniesz siedliska bakterii, które pojawiłyby się na nylonowym sznurku. 

Korki analne

Osoby początkujące, które nie wiedzą, jakie zabawki do seksu analnego wybrać, najczęściej zaczynają od korka analnego. Wysokiej jakości mały korek analny to idealny gadżet na pierwszy raz (szukaj modeli o średnicy do 2,5 cm) – dzięki niemu bezpiecznie sprawdzisz, jak się czujesz, wprowadzając do odbytu przedmiot i przekonasz się, czy sprawia Ci to przyjemność. Choć na rynku dostępne są korki analne o różnym kształcie, każdy gadżet zakończony jest szeroką podstawą. Część modeli posiada dodatkowy uchwyt, który ułatwia wyciąganie korka analnego oraz obracanie go dla wzmocnienia doznań. 

Masażery prostaty

Masażery prostaty są tworzone z myślą o mężczyznach – ich odpowiednio wyprofilowany umożliwia dotarcie do gruczołu krokowego. Niektóre modele posiadają nie tylko wygiętą główkę masującą prostatę, ale również wypustkę, która masuje perineum, czyli wrażliwy obszar znajdujący się między jądrami a odbytem. Korzystanie ze stymulatora prostaty wspiera jej prawidłowe ukrwienie i funkcjonowanie. Najlepszy masażer prostaty znajdziesz, testując różne gadżety dostępne na rynku – pamiętaj jednak, by wybierać te produkowane z bezpiecznych dla ciała materiałów. Jeżeli lubisz intensywne doznania, z pewnością docenisz stymulator wibrujący. 

Jak używać zabawek analnych?

Zabawki analneMiłość analną można uprawiać samodzielnie lub w parze – zawsze jednak pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu, ponieważ błona śluzowa odbytu nie nawilża się naturalnie tak jak ma to miejsce w przypadku pochwy. Niezbędne do tego lubrykanty i żele intymne znajdziesz w naszym sklepie. Jeżeli korek analny do noszenia jest wykonany z silikonu, zamów lubrykant na bazie wody, dzięki któremu zabawka nie ulegnie zniszczeniu. Natomiast, jeśli używasz produktów ze stali lub szkła, bez obaw możesz wybrać lubrykant silikonowy. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, w jaki sposób korzystać z akcesoriów do seksu analnego:

  • samodzielnie,
  • podczas stosunku waginalnego, umieszczając mały korek analny lub koraliki w odbycie partnerki,
  • podczas penetracji waginalnej, umieszczając zatyczkę analną w odbycie partnera,
  • umieszczenie korka analnego w odbycie na czas seksu oralnego.

Dodatkowym urozmaiceniem będzie seksowna bielizna erotyczna, która podkręci atmosferę w waszej sypialni, a osobom początkującym pozwoli poczuć się swobodniej w nowej sytuacji. 

Podsumowanie

Seks analny, podobnie jak każda inna forma fizycznej bliskości, powinien służyć przyjemności – tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na uprawianie takiej miłości. Do Ciebie należy również decyzja, jakie zabawki do seksu analnego zamówić. Nasz sex shop zapewnia szeroki wybór gadżetów erotycznych, dlatego bez problemu znajdziesz ulubione koraliki analne, korek analny lub stymulator prostaty. Wiesz już, do czego służy korek analny oraz pozostałe zabawki, a także na co zwrócić uwagę, szukając akcesoriów do stymulacji odbytu. Z gadżetów możesz korzystać samodzielnie lub wspólnie z partnerem_ką, dzieląc się wrażeniami i zwiększając przyjemność. Pora więc na zakupy!