Lubrykanty i żele intymne - do seksu analnego, rodzaje i właściwości

2020-11-11

Jaki żel intymny wybrać do seksu analnego? Ze swoim partnerem lub partnerką lubicie seks analny i szukacie najlepszego lubrykantu, dzięki któremu będziecie mogli czerpać pełnię przyjemności podczas zbliżenia. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele żelów intymnych, jednak jaki wybrać dla siebie i swojego partnera? 

Czym są lubrykanty? 

Lubrykant to produkt, który nawilżają strefy intymne u kobiet i mężczyzn. Nie tylko ułatwiają współżycie, zmniejszają ryzyko urazów i otarć podczas seksu, ale też poprawiają komfort. Lubrykanty początkowo zostały stworzone z myślą o kobietach przechodzących menopauzę. Z czasem coraz więcej par zaczęło sięgać po takie preparaty w celu urozmaicenia swojego życia seksualnego. Obecnie mnóstwo par decyduje się na kupienie lubrykantu, jeśli chcą zdecydować się na seks analany. Jaki lubrykant wybrać do seksu analnego?

Rodzaje lubrykantów i ich właściwości

LubrykantLubrykant nie powinien uczulać. Główną jego cechą powinno być utrzymanie właściwego pH w okolicach intymnych. Obecnie mamy na rynku lubrykanty na bazie najróżniejszych produktów. Warto również zwrócić uwagę na różnice między lubrykantami a żelami intymnymi. 

Lubrykanty na bazie wody

Wiele osób korzystających z lubrykantów świadomie wybiera te, które powstały na bazie wody. Takie preparaty nie tylko potęgują doznania podczas stosunku, ale działają też rozgrzewająco i zwiększają wrażliwość okolic intymnych. Lubrykanty na bazie wody łatwo zmyć z bielizny lub skóry. Takie lubrykanty nie pozostawiają tłustych plamco więcej można te lubrykanty używać wraz z zabawkami erotycznymi. 

Lubrykanty na bazie silikonu

Lubrykanty silikonowe są dużo trwalsze i wydajniejsze, niż te na bazie wody. Poza tym, że takie lubrykanty dobrze sprawdzą się podczas stosunku analnego. Świetnie też nadają się do seksu w wodzie. Lubrykanty na bazie silikonu mają aksamitną konsystencję. Taki lubrykant możesz bez obaw stosować z lateksowymi prezerwatywami, ale nie z zabawkami erotycznymi. 

Lubrykanty na bazie olejów

Lubrykanty na bazie olejów to wciąż produkty mało popularne. Producenci odchodzą od olejów w składzie nawilżaczy. Wynika to z faktu, że substancje olejowe powodują uszkodzenie prezerwatyw. Duży, mankamentem takich preparatów jest również to, że nie zaleca się ich do stosowania zewnętrznego, gdyż zostawiają tłuste plamy. Jednak to nie wszystko, ponieważ organizm może mieć problem z ich wydaleniem.

Żele intymne

Żel intymnyŻele intymne podobnie jak lubrykanty mają nawilżyć okolice intymne oraz zapewnić większy komfort podczas stosunku. Żele intymne doskonale nadają się również do masażu. Delikatnie nawilżają i odprężają. Żele intymne są przezroczyste i bezzapachowe. Skutecznie chroni przed otarciami również w przypadku seksu analnego. Obecnie na rynku mamy mnóstwo rodzajów żeli intymnych  i każdy znajdzie coś dla siebie.

Żele powiększające

Żele powiększające nie tylko nawilżają, ale o preparaty pozwalające w pełni cieszyć się życiem erotycznym. Zwalczają kompleksy i przywracają radość z doznań seksualnych. 

Żele łagodzące

Żele łagodzące nawilżają i koją. Zapewniają dużo większą swobodę podczas zbliżenia. Ich głównym zadaniem jest nie tyle stymulacja, ile łagodzenie bolesnych otarć. Żele łagodzące są szczególnie przydatne właśnie w przypadku seksu analnego. 

Żele stymulujące

To produkty, które mają stymulować doznania podczas zbliżenia. Działają podobnie to żeli powiększających. 

Żele hipoalergiczne

Żele hipoalergiczne nie zawierają żadnych substancji wywołujących alergię. Zapewniają lepsze doznania, a także niwelują powstawanie bolesnych otarć oraz regulują pH okolic intymnych. 

Jaki lubrykant wybrać dla siebie i swojego partnera?

Jak widać, na rynku obecnie jest dużo lubrykantów, dzięki którym możesz zapewnić sobie i swojemu partnerowi lub partnerce głębsze doznania w trakcie seksu. Lubrykanty i żele to świetne rozwiązanie. Nawilżają, są hipoalergiczne, a niektóre z nich nie zostawiają tłustych śladów. Nasz sex shop eroplanet.pl oferuje wiele lubrykantów, które pozwolą Ci cieszyć się jeszcze większymi doznaniami podczas zbliżenia ze swoim partnerem lub partnerką. Oferujemy specjalne lubrykanty oraz lubrykanty hybrydowe